Yönlendirme Tabelası Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Yönlendirme tabelaları genel olarak işaret tabelaları olarak da anılmaktadır. İç mekânlarda olabildiği gibi dış mekanlarda da ortak kullanım alanlarının yönünü gösteren tabelalardır.

Özellikle kalabalık veya çok bilinmeyen ortamlarda kişilerin gitmek istediklere yerlere ulaşmasını sağlayan bu tabelalar birçok tabela arasında en fazla kullanılan çeşididir. Binaların içerisinde olabildiği gibi dış mekânlarda kafe, sinema veya başka bir mekânı da işaret edecek şekilde tasarımı yapılabilinmektedir.

Yönlendirme tabelalarının yapımında çok çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Metalden ahşaba kadar garklı alternatifler ile bu tabelanın tasarımı yapılabilinir.

Yönlendirme Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yönlendirme tabelalarında dayanıklılık ve uzun ömürlü olması için en iyi kaliteden yapılması gerekmektedir. Kötü kaliteli bir malzeme bu tabelalarda renklerin solmasına veya yazıların silinmesine neden olacaktır. Bunun engellenmesi açısından ilk tasarım ve üretim aşamasında en iyi kalite malzeme ile çalışılması gerekmektedir.

Yönlendirme veya işaret tabelasının çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Seçim yaparken markaya en uygun şeklinin seçilmesi gereklidir. Çünkü sürekli göz önünde olan bu tabelalar firmanın kurulsallığını veya profesyonelliğini gösteren en büyük reklam araçlarıdır.